Skip to main content

modulo 6

Nowy system automatyki budynkowej modulo 6 osiąga maksymalną wydajność dzięki architekturze IoT.
Bildcomposing_EY-modulo-6_Mann_Helm_Tablet_Skyline

Główne zalety modulo 6

Wydajność

Przyszłość systemów zarządzania budynkiem w epoce Internetu Przedmiotów (IoT) wymaga niezawodnego, bardzo szybkiego przetwarzania dużej ilości danych przy użyciu urządzeń o bardzo małych rozmiarach. Nowa generacja automatycznych stacji SAUTER została zaprojektowana specjalnie do precyzyjnego zajęcia się tymi wyzwaniami: Modulo 6 zapewnia niezrównaną wydajność, jeżeli chodzi o punkty danych na każdą automatyczną stację, obszar pamięci i szybkość przetwarzania – a w dodatku zajmuje minimalną przestrzeń w szafce. Projekt i elastyczność modułów modulo 6 umożliwia zapewnienie indywidualnie dostosowanych wyników przy zoptymalizowanych kosztach ogólnych. Od sterowania z jednego pomieszczenia do połączonych w sieć klastrów z globalną dystrybucją.

Integracja

Modulo 6 mówi językami inteligentnych budynków przyszłości! Modulo 6 zna wyspecjalizowane protokoły komunikacyjne systemów zapewniających ogrzewanie, wentylację, klimatyzację, oświetlenie i energię (BACnet/IP, BACnet MS/TP, Modbus, KNX, DALI, MBus itp.). Nasze narzędzia programistyczne, oparte na wieloletnim doświadczeniu, łączą szeroki zakres systemów, aby stworzyć stabilny i bezpieczny ogólny system.

Bezpieczeństwo

Ponieważ budynki są połączone z Internetem Przedmiotów i chmurą, bezpieczeństwo systemów i sieci staje się głównym wyzwaniem. Modulo 6 ma od początku wbudowaną taką ochronę. Automatyczna stacja oferuje oddzielenie zintegrowanej sieci dla Internetu i technologii stosowanych w budynku. Kodowanie, uwierzytelnianie i ochrona dostępu są teraz gwarantowane przez najnowocześniejsze technologie (TLS, IEC802.1X itp.), a wkrótce mają być zapewnione przez nowy standard bezpieczeństwa „BACnet SC“ (BACnet Secure Connect). Koncepcja bezpieczeństwa modulo 6 jest oparta na nowym międzynarodowej normie w zakresie cyberbezpieczeństwa dla automatyki przemysłowej, IEC 62443, i definiuje uzyskany poziom bezpieczeństwa dla sieci oraz komponentów systemu. Przedstawiamy również zalecenia w zakresie dodatkowych środków, dzięki którym można zwiększyć poziom bezpieczeństwa.

Łatwość w obsłudze

Modulo 6 może być obsługiwany intuicyjnie! Łączy się przez Bluetooth ze smartfonem lub tabletem. Intuicyjnie obsługiwana aplikacja umożliwia dostęp do mierzonych wartości, zmiennych kontrolnych i parametrów systemu. Jako alternatywne rozwiązanie wobec obsługi przy użyciu smartfonów, modulo 6 posiada również lokalny moduł sterowania (LOI) z kolorowym wyświetlaczem graficznym o wysokiej rozdzielczości. LOI jest kompatybilny z dostępnymi modułami I/O i oferuje działanie priorytetowe niezależnie od automatycznej stacji, zgodnie z EN ISO 16484-2, a także wyświetla mierzone wartości i sygnały wyjściowe – zarówno numerycznie, jak i graficznie w czasie rzeczywistym.

Internet Przedmiotów i chmura

Modulo 6 zrywa z tradycyjnym sposobem myślenia, jeżeli chodzi o oddzielne systemy techniczne dla budynków! Nowy świat Internetu Przedmiotów (IOT) usuwa bariery komunikacyjne. Dlatego modulo 6 łączy się z chmurą i z IoT równie naturalnie i bezpiecznie jak z istniejącymi systemami ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji. Przyszły operator budynku wywołuje usługi systemu zarządzania z chmury, stosownie do potrzeb. Jednak płaci wyłącznie za te funkcje i dane, których faktycznie potrzebuje. Oprogramowanie do zarządzania budynkiem wcześniej obsługiwane lokalnie na serwerze staje się przestarzałe, a koszty lokalnych centrów danych i ich użytkowanie należą już do przeszłości. Umożliwia to tworzenie nowych strategii dla efektywnej eksploatacji budynków: Optymalizacja operacji dzięki analizie danych dotyczących budynku w chmurze, redukcja kosztów poprzez korzystanie z usług w chmurze, ale również – na przykład – lokalizacja i nawigacja osób oraz przedmiotów, informacje o bieżącym poziomie siłowników i zaworów z profilaktycznym powiadomieniem w zakresie oczekiwanego okresu użytkowania.

Ochrona inwestycji

Pomimo najnowocześniejszej technologii, budynki mają okres eksploatacji, który wynosi kilkadziesiąt lat. Użycie modulo 6 chroni inwestycje naszych klientów, umożliwiając umiarkowaną modernizację istniejących systemów. Stare systemy mogą być zmodernizowane w kolejnych etapach przyjaznych dla budżetu, bez żadnych przerw. Dodatkowo: Opracowane już programy kontroli i regulacji z generacji systemu SAUTER modulo 5 mogą być również używane i rozbudowywane – mogą nie tylko działać na modulo 6, ale również wykonać zadania równolegle i oddzielnie w nowych programach. A zatem modulo 6 jest wstecznie kompatybilny, jeżeli chodzi o programy i sieci, integruje swoje własne instalacje oraz instalacje innych firm, a także oferuje połączenie z chmurą i IoT – innymi słowy, jest gotowy na przyszłe wyzwania!

Broszura (angielski)

 

Klicken Sie auf den unteren Button, um den Inhalt von e.issuu.com zu laden.

Inhalt laden


 

modulo 6 app


YouTube

Mit dem Laden des Videos akzeptieren Sie die Datenschutzerklärung von YouTube.
Mehr erfahren

Video laden

SAUTER modulo 6 Topology

SAUTER 4.0 Topology

© 2024  Fr. Sauter AG Sauter AG Wszelkie prawa zastrzeżone